V naší kavárně Vás pohostíme lahodnou kávou italskou kávou značky ORO Caffé.

NAŠE KÁVY

Italian style

Směs kávy Italian style pochází z Vietnamu a Brazílie.

V hrnku espressa Italian style uvidíte velmi hustnou krému oříškové barvy s malými hnědými skvrnkami.

Na chuť: ucítíte velkou hustotu a ráznou chuť, tato směs se doporučuje pít ráno a po obědě a jako rychlá pauza na baru.

Obsahuje 3 % kofeinu

 

 

OBLASTI ODKUD TYTO SMĚSY POCHÁZEJÍ:

SANTOS 

Jihoamerická Brazílie je jedním z největších pěstitelů plantážní kávy odrůdy Arabica a je tak právem považovaná za nejlepší kávovou oblast. Je to především díky tomu, že leží na třech klimatických pásmech (rovníkové, subtropické a mírné) a má tak zcela mimořádné podmínky pro pěstování kávovníků druhu Arabica. Další rozdělení je pak podle státu, ve kterém se pěstovaly. Čtyři z šestadvaceti států Brazílie se podílí na devětaosmdesáti procentech celkové produkce kávy. Jsou to Paraná, která vypěstuje padesát procent celkové produkce, Sao Paulo, Minas Geraisis a Espírito Santo Asi tři čtvrtiny z celkového množství brazilské kávy pochází od malých pěstitelů. Nejkvalitnější brazilské kávy se pěstují v oblastech Sul de Minas, Mogiana, Cerrado a Matas de Minas. Největším vývozcem kávy je zde přístav Santos. Je zajímavé, že například severní pobřeží poskytuje kávu s příchutí slané vody. Mnozí si myslí, že Santos je další kávová oblast. Zřejmě nejlepší odrůda brazilské kávy Santos nepochází z této oblasti, lépe řečeno z tohoto přístavu, ale z oblasti Sao Paulo. Tato káva se jmenuje na počest Alberta Santose Dumonta - brazilského průkopníka vzduchové navigace.

 

HONDURAS

Honduras je stát ve Střední Americe. Má teplé a vlhké tropické pasátové podnebí, v horách mírnější, ale s bohatými srážkami. Většinu povrchu tvoří tropické deštné pralesy, v kotlinách a v údolích křovité a travnaté savany se sukulenty.  Na území Hondurasu se pěstuje arabica v několika variantách v polohách od 330 do 1500m n. m.

Honduras produkuje vysoce kvalitní kávová zrna. Jsou malá, oválná a mají modrozelenou barvu.

 

VIETNAM

Podíl robusty na světové produkci kávy je asi 25%.  K největším producentům patří Vietnam, Brazílie a Indie.  Zrnka jsou menší, chuťově je tato káva více zemitá a silná. Obsahuje dvakrát více kofeinu než arabica.

 

 

 

 

 

Závazná rezervace na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

SUN CAFE

Horní Lán 7
Olomouc
779 00
733 271 086

Otevírací doba:

Po 8.00 - 20.00
Út 8.00 - 20.00
St 8.00 - 20.00
Čt 8.00 - 20.00
Pá 8.00 - 20.00
So 13.00 - 20.00
Ne 13.00 - 20.00